Nákup všech zařízení, která zde nabízíme, můžete financovat výhodným úvěrem. Více info zde.
Dodavatel zrací, mrazící, chladící, pečící
a chytré multifunkční gastro techniky
Poptávky a objednávky:
Karel Svoboda, obchodní ředitel
Mobil: 777 99 11 66
Facebook Gastronox

Vakuovačka / vakuová balička / potravin

Nabízíme profesionální vakuovací stroje pro komerční využití
 

Profesionální vakuové baličky tzv. vakuovačky, vakuové stroje jsou moderním pomocníkem moderních gastro provozů. Díky nim vydrží suroviny déle čerstvé, zpřehlední se jejich skladování a usnadní se kuchařská příprava. Samozřejmě také velmi uspokojíte hygienické kontroly, jelikož budete splňovat podmínky uchovávání potravin dle vyhlášky ministerstva zdravotnictví č. 137/2004.

Vakuum poskytuje potravinám vynikající ochranu: ve vzduchoprázdném sáčku se silně zpomaluje růst mikroorganismů, což surovinám prodlužuje trvanlivost. Při tomto způsobu skladování také nevysychají (tedy nestrácí hmotnost) a nemění své chuťové vlastnosti.

Protože vakuum účinně chrání i rozpracované suroviny, je s vakuovou balící technikou možné využít případných prostojů v pracovní době kuchařů a pomocného personálu. Suroviny přehledně a hygienicky připraví, takže už se později při vaření nezdržují. Příkladem jsou oloupané brambory - zatímco na vzduchu za několik hodin zčernají a namočené ve vodě ztratí chuť, ve vakuu vydrží oškrábané i pět dní.

Při běžném skladování masa činí ztráta hmotnosti 10 % a více, při zavakuování však klesne asi na polovinu a lze ho uchovávat v chladu a temnu až 10 dnů. Při vakuování očistěného, nasoleného a nakořeněného masa ušetříte až polovinu ingrediencí-sůl i chuť koření totiž pod tlakem vakua snáze prostoupí celým kusem. Takto uložené maso můžete uchovat až 14 dnů.

Co vše můžete vakuovat: čerstvé uzeniny, ryby, sýry, ovoce a zeleninu, čerstvé výsekové, ale i nasolené a kořeněné maso, polotovary, hotová jídla, polévky, a omáčky, suché plody, např.ořechy či sušené ovoce.

Jak to funguje: pro vakuování potřebujete vakuovaní přístroj a speciální vakuové sáčky. Na ovládacím panelu stroje nastavíte teplotu svářecí lišty a míru odsátí vzduchu. Balený produkt vložíte do sáčku a položíte na pracovní pult stroje otevřeným koncem přes svařovací lištu. Po zavření víka vývěva vysaje vzduch a lišta sváří sáček. Po napuštění pracovní komory vzduchem se víko samočinně otevře. Podobně probíhá balení do ochranné atmosféry, ovšem s tím rozdílem, že před svařením se sáček naplní ochranným plynem.

PRO VÍCE INFORMACÍ VOLEJTE: KAREL SVOBODA, OBCHODNÍ ŘEDITEL
MOBIL: 777 99 11 66, nebo piště na svoboda@gastronox.cz, nebo pošlete dotaz přes níže uvedený kontaktní formulář

Lidé, kteří kupují výše uvedené zařízení, kupují i tato:

 
Kontakty
GASTRONOX s.r.o.
S. K. Neumanna 756
500 02 Hradec Králové
IČO: 077 61 830
DIČ: CZ07761830
Kontakty
Karel Svoboda, obchodní ředitel
M: 777 99 11 66
E: gastronoxsro@gmail.com
Kontakty
Slávek Hamaďák, jednatel
M: 604 948 329
E: gastronoxsro@gmail.com
Kontakty
Milan Živec, obchodní zástupce
pro Prahu a Střední Čechy
M.: 607 018 769
E: gastronoxsro@gmail.com
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.